What Does اخذ کارت بازرگانی Mean?

یکی دیگر از مواردی که اهمیت دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی را نشان می دهد در زمان حضور در مناقصه ها و مزایده هاست. برای حضور تاثیرگذار در مناقصات و مزایده ها و کسب سود در آن ها داشتن گرید و رتبه بندی برای شرکت از مهمترین پیش نیازهاست که برای دریافت این موارد به کد اقتصادی نیاز خواهید داشت.

۴- صورتجلسه مجمع عمومی برای شرکتهای سهام عام و خاص و تعاونی ها و صورتجلسه هیأت مدیره برای سایر شرکتها .

تذکر ۳:  کلیه مدارک باید در محل اتاق بازرگانی برابر با اصل شود.

داشتن محل کسب متناسب با رشته فعالیت اعم از ملکی یا استیجاری

به طور خلاصه مراحل اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی را به صورت ذیل شرح داده شده است .

تبصره ۱ –محرومیت از عضویت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران مانع از ترخیص کالایی که طبق مقررات قبل از محرومیت برابر گشایش اعتبار شده یا حمل گردیده نخواهد بود (ماده ۳۰ قانون امور گمرک)

در ایران ۵ نوع کارت بازرگانی وجود دارد که آنها را با توجه به کاربرد هایشان دسته بندی می کنیم :

نکته : کارت بازرگانی شرکتهای تعاونی از اتاق های تعاون دریافت می شود

تذکر ۲:  در مراحل برابر با اصل نمودن مدارک و دریافت کارت بازرگانی ، متقاضی یا نماینده قانونی او باید حتما حضور فیزیکی داشته باشد.

مجموعه ثبت‌یار با در اختیار داشتن کارشناسان متخصص می‌تواند تمامی امور ثبتی، حقوقی و قراردادی شما را در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه به ثبت برساند. کارت بازرگانی نیز از این روند جدا نیست. کارشناسان حقوق‌دان ثبت‌یار می‌توانند در حداقل زمان و با هزینه‌ای مناسب، کارت بازرگانی شما را دریافت یا تمدید نمایند.

تمامی حقوق مالکیت معنوی این ‌سایت برای شرکت سپیدار سیستم آسیا محفوظ است.

با ثبت درخواست و تایید نهایی، پرونده به صورت الکترونیکی برای اتاق مربوطه ارسال می گردد. بررسی پرونده به صورت غیر حضوری انجام خواهد شد.

کارت بازرگانی برای یک موسسه یا شرکت به نام مدیر مسئول آن موسسه یا شرکت صادر خواهد شد.

برای اخذ کارت بازرگانی باید ابتدا فرم هایی را پر کرده و سپس مدارک لازم را به اتاق بازرگانی تحویل دهند. شاید برایتان جالب باشد که زمانی به بازرگانان خارجی کارت بازرگانی و اجازه تجارت می دهند که کشور فرد غریبه به بازرگانان more info ایرانی اجازه فعالیت و تجارت در کشور را بدهند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *